Gridshell Sistem (Uniform) Nedir?

Gridshell Sistem, günümüz mimarisinde kullanılan özel bir tasarım ve inşa yöntemidir. Çatı veya cephe elemanlarının belirli bir ızgara düzenine göre düzenlendiği Gridshell Sistem; bir yandan estetik açıdan çarpıcı bir görünüm sunarken bir yandan da dayanıklı ve verimli yapılar meydana gelir. Gridshell Sistem; hem uniform (düzenli) hem de freeform (serbest biçimli) formlarda uygulanabilen esnek bir yapısal yöntemdir.

Gridshell Sistem, üç boyutlu geometrik bir yapı oluşturmak için çeşitli malzemelerin bir araya getirilmesiyle gerçekleştirilir. Bu sistem, karmaşık ve organik formların tasarımında büyük özgürlük sağlar ve mimarlar için yaratıcı projelerin gerçekleştirilmesini kolaylaştırır. Yapıların estetiği için de büyük avantaj sağlar.

Gridshell Sistem Nerelerde Kullanılır?

Gridshell Sistem çeşitli yapı türlerinde başarıyla kullanılabilir. Bu sistemler, özellikle aşağıdaki alanlarda tercih edilir:

  1. Sergi ve Eğlence Alanları: Sergi salonları, ve eğlence mekanları gibi yapılarda Gridshell Sistem, mimari açıdan çekici formların elde edilmesine olanak tanır. Ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunarken, görsel estetiği öne çıkararak etkileyici bir atmosfer yaratır.
  2. Spor ve Rekreasyon Alanları: Stadyumlar, spor salonları ve kapalı alanlar Gridshell Sistemi sayesinde etkileyici bir mimari ile ön plana çıkar. Gridshell ile elde edilen yaratıcı tasarımlar sporcular ve seyirciler için keyifli bir ortam yaratırken yapıların işlevselliğini ve dayanıklılığını da artırır.
  3. Eğitim Binaları ve Kültürel Binalar: Okullar, üniversiteler, kütüphaneler ve kültürel merkezler gibi yapılar Gridshell Sistem ile eşsiz tasarımlara kavuşabilir. Öğrenme ve kültürel deneyim alanlarını daha çekici ve etkili hale getirirken, yapıların enerji verimliliği ve sürdürülebilirliği artırır. Kullananlara da eşsiz bir görsel şölen sunar.
  4. Endüstriyel Yapılar ve Ticari Yapılar: Gridshell Sistem; fabrikalar, alışveriş merkezleri ve iş binaları gibi endüstriyel ve ticari yapıların modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Çarpıcı mimari işletmelerin kimliklerini öne çıkarırken müşterilere ve çalışanlara hoş bir ortam sunar.
TANQUE DE AGUA
gridshell_640_2774
aviary

Gridshell Sistem Avantajları

Gridshell Sistem; geleneksel yapısal tasarım ve inşa yöntemlerine kıyasla birçok avantajı beraberinde getirir:

  1. Estetik ve Çekicilik: Gridshell yapılar; organik ve akıcı formlarıyla görsel olarak çarpıcı ve dikkat çekicidir. Yapılara farklılık ve çekicilik katarak estetik değerini artırır.
  2. Esnek Tasarım: Gridshell Sistem, mimarlara ve tasarımcılara kreatif tasarım konusunda büyük esneklik sağlar. Özgün formlar ve eşsiz yapılar oluşturmak için geniş bir yelpazede tasarım imkanı sunar.
  3. Dayanıklı Yapılar: Gridshell yapılar; malzemelerin optimize edilmiş kullanımı ve akıllı tasarım sayesinde güçlü bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da malzeme maliyetini azaltır ve yapıların uzun ömürlü olmasını sağlar.
  4. Enerji Verimliliği: Gridshell yapılar, genellikle yüksek oranda doğal ışık ve havalandırma sağlamaktadır. Bu da yapıların enerji tüketimini azaltır.

Uzay Sistem olarak, Gridshell Sistem hizmetimizle projenizin ihtiyaçlarına özel, yenilikçi ve estetik açıdan çarpıcı yapılar oluşturmayı vaad ediyoruz. Mimari projelerinizde Gridshell Sistem kullanarak benzersiz ve etkileyici mekanlar meydana getirmekten mutluluk duyuyoruz.

Firma İlkelerimiz

Kalıcı ve Güvenilir Sonuç

İşlerimizin uzun ömürlü olması için gereken tüm kriterlere özen gösteriyor ve bu doğrultuda inşa faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz.

Güvenilir Firma

1987'den beri ismimizle özdeşleşmiş olan bu sektörde faaliyet göstermekteyiz. Bizi olan güveni boşa çıkarmamak için çaba sarf ediyoruz.

Estetik ve İnovasyon

Yıllardır bugünü değil her daim geleceği inşa ediyor, tamamlamış olduğumuz yapılarla estetik ve güzelliğe katkıda bulunuyoruz.