EN / AR / RU
KURUMSAL

UZAY SİSTEM

02

KURULUŞ VE FAALİYET ALANLARI

UZAY SİSTEM prefabrik çelik yapılar, uzay kafes çatılar, çatı ve cephe kaplamasında projelendirme, imalat ve montajı ile birlikte en uygun çözümü sunmaktadır. Ayrıca altyapı ve betonarme işleriyle birlikte endüstriyel yapılarda anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.

UZAY SİSTEM, sunduğu mühendislik hizmetini sadece kendi ürettiği ürünler çerçevesinde değil, yapının tüm unsurları ile olan ilişkilerini sorgulayarak tasarlamayı ilke edinmiş, bu amaçla gerekli detay çözümleri dahil olmak üzere, her düzeyde özveri ile gerekli katkıyı yapmayı görev edinmiştir. Bu yönü ile alt yüklenici olarak görev aldığı projelerde çözüm ortağı olarak yer almaktadır.

Farklı bir kuruluşuz, çünkü firmamız proje çözümlerinde, sistemler üzerinde çerçeve yönünde ve çerçeveye dik ve köşe genel yönde rüzgâr etkileri, zati yük, hareketli yük, kar, ısı ve deprem etkileri göz önüne alarak standartlara uygun yük analizi yapar. İmalatımız prefabrik olduğu için kolaylıkla yapının yerini değiştirmek mümkündür. Tekerlekli iskeleler kullanarak, vinç yardımı olmaksızın tüm çatı havada örülebilir. Bu yüzden imalat ve montaj süreleri çok kısaldığı için inşaat maliyetlerinde zamanla ortaya çıkan artışlar ortadan kaldırılmaktadır. Tesisin daha kısa sürede işletmeye alınması gerek yatırımcılara gerekse ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

Sanayi tesisleri, bina, stadyum, spor tesisleri, yüzme havuzları, alışveriş merkezleri, üstgeçitler, benzin istasyonları, vb. gibi her türlü mekânın uzay çatı sistemlerinde sınırsız hizmet veren firmamız, Uzay Çatı Sistemi’nin iddialı isimleri arasına girmiştir.

02